FUNDACJA POMARAŃCZOWA DROGA

MADAGASKAR

Akany Avoko Faravohitra

SPRAWDŹ TAKŻE RWANDĘ

„Kocham tych, którzy uśmiechają się będąc w kłopotach, tych, którzy czerpią siłę z rozpaczy, tych którzy rosną odważnie poprzez przemyślenia.”

Thomas Paine

Madagaskar

Akany Avoko Faravohitra znajduje się w stolicy Madagaskaru, Antananarywie. Stanowi schronienie dla dziewcząt w wieku 5-18 lat i dzieci niektórych z nich. Dziewczęta zostały umieszczone w tym ośrodku przez sąd dla nieletnich dla ich bezpieczeństwa. Każda z nich ma tragiczną historię. Niektóre zostały porzucone przez rodziców z powodu trudnej sytuacji materialnej, a inne musiały uciekać z domu przed wykorzystaniem seksualnym. Część była bezdomna lub pozostawiona bez opieki, w ciąży. Wszystkie te historie brzmią jak skrawki scenariuszy z przejmujących filmów. Niestety, tym razem są to prawdzie życiorysy bardzo młodych dziewcząt, które nigdy nie zaznały szczęśliwego dzieciństwa.

Edukacja nie jest obowiązkowa na Madagaskarze. Dziecko może uczęszczać na lekcje jedynie po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Prawdopodobieństwo, że uboga rodzina wyśle potomka do szkoły jest niestety bardzo niskie. Taka rodzina zmaga się z tak podstawowymi potrzebami jak zapewnienie pokarmu każdemu jej członkowi. Wykształcenie to dobro dalece luksusowe. Z tego właśnie względu, niektóre z dziewcząt umieszczonych w ośrodku, w ogóle nie potrafią pisać ani czytać.

Akany Avoko Faravohitra posyła większość dziewcząt do szkoły aby z czasem mogły zdobyć zawód. Tylko w ten sposób te młode osoby mogą odnaleźć swoje godne miejsce w społeczeństwie. Mogą zapomnieć o tragicznej przeszłości gdyż mają możliwość wpływu na swoją, lepszą przyszłość. Ośrodek prowadzi również zajęcia praktyczne dla swoich podopiecznych. Dorastające kobiety, które nie mogą uczestniczyć w lekcjach, uzyskują praktyczne umiejętności z zakresu haftu, fryzjerstwa, szycia, gotowania, plecenia koszy i innych. Chcielibyśmy wesprzeć ten ośrodek i w ten sposób dać dziewczętom nadzieję, otworzyć okno na świat możliwości.

Koszt miesięcznego utrzymania

Utrzymanie jednej osoby w Akany Avoko Faravohitra kosztuje 185zł (42eur). Ta kwota obejmuje wydatki związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, odzieżą i edukacją na jeden miesiąc.

Zapraszamy do przyłączenia się do naszej inicjatywy i wsparcie poprzez wpłatę dowolnej kwoty.  Jeśli chciałbyś pomagać długofalowo, zadeklaruj uczestnictwo w programie adopcji na odległość zatytułowanym Podaruj Przyszłość.

PODARUJ PRZYSZŁOŚĆ

WRÓĆ DO "KOMU POMAGAMY"

Nasz Adres

Fundacja Pomarańczowa Droga

Ul. Wyczółkowskiego 62/7

58-500 Jelenia Góra

Dane Fundacji

KRS: 0000635873

NIP: 6112768838

REGON: 365352029

Nasze Konta

Bank Zachodni WBK, Oddział 1 we Wrocławiu

Konto w PLN: 44 1090 2398 0000 0001 3341 7537

Konto w EUR: 48 1090 2398 0000 0001 3341 7562

Numer BIC dla przelewów międzynarodowych: WBK PPLPP